Upravit stránku

Matyáš Zieris má od nás nový vůz Opel Astra ST. Jak mu pomáhá při sportovních úspěších?

Matyáš Zieris je naším chráněncem. Tento mladý kajakář z Trutnova si nás získal svými sportovními výkony i svou milou povahou. Kam Matyáš přijde, tam sbírá medaile. A takové talenty je třeba podporovat! Dostal proto od nás na novou sezónu jako sponzoring nový automobil Opel Astra ST, a to ve výbavě Inovation 1.6, který mu usnadňuje přesuny na tréninky i na závody.

Téměř dva roky měl od nás Matyáš vůz Peugeot 308 SW, se kterým najel mnoho šťastných kilometrů, a to nejen v Čechách, ale i v zahraničí. Pevně věříme, že mu dalších, několik desítek tisíc kilometrů, bude šťastně sloužit i nový Opel Astra ST.

Matyáš nyní v zimním období pilně trénuje, aby mohl podávat opět ty nejlepší výkony. Co ho brzy čeká a nemine nám sdělil také na Facebooku. O jeho příspěvku se s Vámi rádi podělíme.

Nová sezóna s novým vozem

„Zimní příprava v plném proudu, a již zanedlouho se pustím do další sezony! Již za pár týdnů se s reprezentací přesunu do španělského letoviska Empuriabrava, nahnat první jarní kilometry, a už se nemůžu dočkat. V zimě se věnuji především běžkování a posilování, letos jsem si však odskočil i na pár skialpových závodů, a o víkendu mne čeká Jilemnická desítka.

Moc děkuji za podporu Olfin Car Palace, bez jimi zapůjčeného vozu Opel Astra bych stěží kombinoval školu a sport dohromady"

My děkujeme Matyášovi za jeho výsledky na mistrovstvích i na dalších závodech v uplynulé sezóně. Do nové sezóny 2018 Matyášovi přejeme spoustu úspěchů a jako vždy mu budeme držet palce! Matyáš má u nás veškerý servis zdarma a o vůz, který jsme mu zapůjčili, se stará náš tým odborníků.

Matyáš u svého vozu Opel
Kajakář Matyáš Zieris

Chcete sledovat Matyášovy úspěchy? Podívejte se na jeho facebookovou stránku.

Úspěšná sezóna 2016

Za rok 2016 toho Matyáš stihl vážně hodně. Účastnil se například závodu RedBull Dolomitenmann, což je největší extrémní štafetový závod na světě. Soutěžily zde ty největší hvězdy jednotlivých kategorií – cyklistiky, běhu, paraglidu a kajaku. „Opět jsem startoval za tým Technika Brno Extreme, složený z českých závodníků a italského paraglidisty. Vyšlo to na neskutečné 5. místo, což znamená poslední vyhlašované, takže jsme po letech prolomili prokletí a podívali jsme se na asi zatím nejfamóznější pódium, co jsem kdy zažil,“ shrnuje zážitky z extrémního závodu Matyáš.

Jmenovat můžeme i závod Adrenalin Cup na Mistrovství České republiky v extrémních štafetách v Ostravici, kdy i s kolegy z týmu vybojovali krásné 3. místo. Matyášovým letošním vrcholovým závodem bude Mistrovství světa do 23 let v Rakousku, na které se poctivě připravuje, a Mistrovství Evropy dospělých v Makedonii.

A co dělají kajakáři v zimě? „V zimě mě čekají extrémní závody na skialpech a klasická příprava v běžeckém lyžování plus posilovna,“ říká sám Matyáš. Inu, fyzická zdatnost a soutěživost se musí udržovat v každém ročním období. 

Předání vozu Opel Astra pro Matyáše Zierise
Opel Astra ST s kajakářem Matyášem Zierisem