Upravit stránku

Matyáš Zieris má od nás vůz. Jak mu pomáhá při sportovních úspěších?

Matyáš Zieris je naším chráněncem. Tento mladý kajakář z Trutnova si nás získal svými sportovními výkony i svou milou povahou. Kam Matyáš přijde, tam sbírá medaile. A takové talenty je třeba podporovat! Dostal proto od nás jako sponzoring automobil Peugeot 308 SW, který mu usnadňuje přesuny na tréninky i na závody.

Od října 2015, kdy jsme vůz Matyášovi předali, s ním najel mnoho šťastných kilometrů, a to nejen v Čechách, ale i v zahraničí. Abychom byli konkrétní, v prosinci 2016 to bylo bezmála 30 000 km! Matyáš nás potěšil a svými slovy své zážitky popsal. Rádi bychom se o ně podělili.

Šťastně najeté kilometry

Už to brzy bude 30 000 km, co mám naježděno v téhle neskutečné káře. Dodnes skoro nemůžu uvěřit tomu, že se mi poštěstilo dostat na rok tenhle kočár a jezdit v něm… procestovalo se mnou mnoho států a vozilo mě na všechny tréninky, a to bez sebemenšího odmlouvání. Dokonce jsme spolu dojeli i pro mou premiérovou účast na Mistrovství Světa dospělých, navždy budeš mé první auto, Pažoute!

Děkuji strašně moc, Olfin Car PALACE

A my děkujeme Matyášovi! Za jeho výsledky na mistrovstvích i na dalších závodech. Matyáš má u nás veškerý servis zdarma. O vůz, který jsme mu zapůjčili, se stará náš tým odborníků. Jsme proto moc rádi, že Peugeot slouží a že tak krásně poslouchá.

Matyáš u svého vozu
Kajakář Matyáš Zieris

Chcete sledovat Matyášovy úspěchy? Podívejte se na jeho facebookovou stránku.

Úspěšná sezóna 2016

Za rok 2016 toho Matyáš stihl vážně hodně. Účastnil se například závodu RedBull Dolomitenmann, což je největší extrémní štafetový závod na světě. Soutěžily zde ty největší hvězdy jednotlivých kategorií – cyklistiky, běhu, paraglidu a kajaku. „Opět jsem startoval za tým Technika Brno Extreme, složený z českých závodníků a italského paraglidisty. Vyšlo to na neskutečné 5. místo, což znamená poslední vyhlašované, takže jsme po letech prolomili prokletí a podívali jsme se na asi zatím nejfamóznější pódium, co jsem kdy zažil,“ shrnuje zážitky z extrémního závodu Matyáš.

Jmenovat můžeme i závod Adrenalin Cup na Mistrovství České republiky v extrémních štafetách v Ostravici, kdy i s kolegy z týmu vybojovali krásné 3. místo. Matyášovým letošním vrcholovým závodem bude Mistrovství světa do 23 let v Rakousku, na které se poctivě připravuje, a Mistrovství Evropy dospělých v Makedonii.

A co dělají kajakáři v zimě? „V zimě mě čekají extrémní závody na skialpech a klasická příprava v běžeckém lyžování plus posilovna,“ říká sám Matyáš. Inu, fyzická zdatnost a soutěživost se musí udržovat v každém ročním období. 

Logo Olfin Car PALACE
Peugeot 308 SW s kajakem Matyáše Zierise