Upravit stránku

Crossover Peugeot 2008

Kompaktní SUV se lvem na kapotě

Robustní jako SUV, ale kompaktní jako městské vozy. Takový je Peugeot 2008, Crossover určený pro celou vaši rodinu. Nabízí bezpečí, pohodlí a technologické vychytávky jako málokterý jiný vůz.

Chcete si ho vyzkoušet? To můžete! Na testovací jízdě v Olfin Car Palace. Nejdřív si ale přečtěte, v čem dalším je Peugeot 2008 výjimečný.

Chcete se svézt v SUV modelu Peugeot 2008? Napište nám o testovací jízdu!
Peugeot 2008

Robustní a sebevědomé SUV

Modernizace Peugeotu 2008 z roku 2016 má za následek, že vůz působí jako kompaktní SUV. Oproti svým předchůdcům je mnohem robustnější. Došlo ke změně vzhledu světlometů, které jsou protáhlé a elegantní, auto má širší blatníky a upravenou příď. Velmi povedený je design osvětlení, zadní světla jsou vytvořena do tvaru drápů a ostře řezané přední světlomety jsou zdůrazněné černou maskou. Nový vzhled pak dostala i vertikální maska chladiče, která tak celému vozu dodává působivý vzhled.

Mezi nejvyšší výbavy Peugeotu 2008 patří Allure a GT Line, v jejichž standartu se objevují kvalitní plastové materiály, plastové ochrany podběhů kol nebo šedé kryty pod předním a zadním nárazníkem.

Start/stop

Vyšší výbavy zahrnují také i start stop, který si určitě zaslouží zmínit.  Jedná se o systém zhášení motoru na křižovatkách nebo jinde a opět jej sám uvede do chodu, když je znovu k užitku. Startuje rychle a bez problému a nijak řidiče neobtěžuje.

1
2

Pohodlný interiér s promyšlenými funkcemi

Interiéru na sedadle řidiče dominuje prostor s přístrojovou deskou s budíky umístěnými za volantem. Peugeot i-Cockpit tak při jízdě zprostředkuje naprosto skvělý prožitek z jízdy. Celkově interiér boduje útulností a prostorností i na zadních sedadlech. Zaujalo nás také kvalitní zpracování plastových doplňků. Barva interiéru i další doplňky se liší výbava od výbavy, nám se čalounění ale zamlouvá zejména v červenočerné kombinaci.

Technologie

  • Informační panel je vybavený chytrými funkcemi, jako je například Mirror Screen, který vám umožní duplikovat obraz z chytrého telefonu připojeného přes USB přímo na dotykovém displeji středového panelu. Hodí se to, pokud máte například hudbu v mobilním telefonu nebo chcete telefonovat pomocí handsfree.
  • Na přání zákazníka lze do vozu zajistit couvací kamera nebo systém Park Assist. Couvací kamera se aktivuje automaticky při zařazení zpětného chodu a řidič tak má dokonalý přehled o prostoru za zádí vozu. Technologie Park Assist pak poskytne asistenci při při parkování, kdy řidič pak pouze kontroluje zrychlení, brzdění či spojkový pedál.
1
2
3

Do kopců i do města

Nejnovějším faceliftem Peugeot 2008 atakoval pozici SUV, tedy sportovně užitkového vozu, který má kombinovat výhody terénních vozidel a silničního vozu. Dovedeme si jej představit jako rodinné auto do kopcovité krajiny, kde potřebujete pořádný rozjezd a robustní karoserii. Ani po modernizaci však Peugeot 2008 nenabízí pohon 4×4, a tak to pravý "teréňák" není. Přesto mírný terén zvládá 2008 bez problému a praktický je i ve městě.

Velmi dobrým dojmem působí i automatická šestistupňová převodovka EAT6, díky které je jízda opravdu pohodlná a řazení je plynulé. Manuální řazení je oproti tomu svérázné, avšak po chvíli, kdy si na něj zvyknete, jej budete ovládat bez problému.

Máte zájem o Peugeot 2008? Napište nám o testovací jízdu

    Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Zobrazit podrobnosti