Upravit stránku

Komfort až do extrému. Dorazil k nám nový Opel Crossland X

Nejnovější model Opelu, nový Crossland X, je nažhavený na to, stanout na čestném místě městských crossoverů. Toto auto vám ale bude skvělým parťákem i jako SUV. A přesně po takových vozech roste poptávka. Zájemci z celého světa nyní mohou upínat své zraky právě k tomuto novému sympaťákovi. Podívejte se mu společně s námi pod kapotu. Sami za sebe můžeme říct, že nás nadchnul a už teď se těšíme, až ho ukážeme svým zákazníkům.

Chcete si na vlastní kůži vyzkoušet, jaké je projet se v nejnovějším modelu Opel Crossland X? Napište si o testovací jízdu.

Elegantní městský švihák

Nový Crossland X se nápadně podobá modelu Mokka X a najdeme v něm prvky vozů Astra kombi nebo Adam. Je dokonce podobně velký jako Mokka X, jen o pouhých 63 milimetrů kratší. Na délku měří 4 212 mm, je 1 765 mm široký a 1 590 mm vysoký. Liší se ale v zadní části. V té dominuje chromovaná linie, která se zvedá k úrovni střechy a zase zpět k řidiči. Nám se nejvíc líbí maska chladiče s logem Opelu a chromované lišty, které se stáčejí dolů. Spodní část vozu je opatřena černými plastovými obklady a stříbřitými panely.

Elegantní světlomety Crossland X využívají technologii osvícení FULL LED, která poskytuje až o 30 % lepší osvícení vozovky než halogenová světla. Vůz nabízí rovněž možnost dálkových světel, která automaticky přepínají mezi dálkovými a potkávacími světly, aby neoslepoval jiné automobily na silnici. Corner světla poskytují lepší viditelnost při zatáčení a parkování večer. Máte-li rádi rozhled, Opel vás jistě potěší možností barevné panoramatické střechy, dodávající interiéru vzdušnost.

Malý zvenku, velkorysý uvnitř

Do Crosslandu X se vejde celá rodina. Vnitřní prostor je totiž jednou z jeho největších předností. Zavazadlový prostor má objem 410 l. Dostatek místa pro sezení jsme sami vyzkoušeli, protože nás zajímalo, zda Crossland X opravdu splňuje to, co výrobce slíbil. Zjistili jsme, že na pohodlná sedadla vozu se 4 dospělí vejdou absolutně bez problému, a to i ti, kteří měří o něco více než jejich spolucestující. Právě oni ocení rezervu na kolena a dostatek místa na hlavu. Zadní sedadla ve druhé řadě jdou dokonce posouvat o 150 milimetrů, a tak můžete zvětšit kufr, nebo naopak ubrat místo ve prospěch sedací části. Řidič má ze svého místa ideální výhled, protože pasažéři jsou v tomto autě posazeni výše. Pro ještě větší pohodlí můžete přiobjednat do výbavy ergonomická sedadla AGR.

Co se týká designu interiéru, Opel sáhnul po tom, co je osvědčené a jeho zákazníkům se líbí.  Vše působí harmonickým a příjemným dojmem. Přístrojové desce dominuje 8" dotykový displej s navigací a aplikacemi, zatímco panel klimatizace působí minimalisticky. Přístrojová deska se skládá ze dvou klasických oku příjemných budíků a palubního počítače. Pokud jste příznivcem moderních technologií, budete nadšení z možnosti přidání head-up displeje. Ten vám promítá nejdůležitější údaje, jako je rychlost, navigační symboly nebo informace z asistenčního systému, na sklo předního auta do vašeho zorného pole. Užívání vozu zpříjemňují i další doplňky, jako je wi-fi hotspot umožňující připojení více mobilních zařízení najednou, bezklíčkové odemykání a startování. Pro čtení dopravních značek a kontrolu jízdního pruhu zase slouží kamera Opel Eye.

To bude jízda!

Co nejnovější přírůstek v rodině Opel pohání? Pod kapotou se na jízdu třesou motory francouzského koncernu PSA – různé verze zážehového tříválce 1,2 litru nebo turbodieselu 1,6. K dispozici jsou s manuální i automatickou převodovkou. I když je vůz lehké SUV, je ideálním kandidátem do městského provozu. To se odráží i v jeho jízdních vlastnostech a doplňcích.

Ve městě se určitě může hodit například inteligentní nouzové brzdění. To automaticky zastaví auto, když rozpozná chodce nebo ostatní vozidla, přehlédnutá řidičem. Kontroluje vzdálenost od ostatních automobilů a upozorní vás, pokud se přibližujete příliš rychle, nebo když se vzdálenost nebezpečně zmenší. Když na takovou situaci nezareagujete, systém aktivuje brzdy a zpomalí auto. A když je rychlost menší než 30 km/hod, zastaví vůz úplně.

Asistent, který vám kryje záda

Zmínit bychom chtěli také jednu z nejnovějších služeb, kterou ke svému novému Opelu získáte. Víc bezpečí přináší prémiová služba Opel OnStar. 24 hodin denně za vámi vyšlou vyškolení operátoři pomoc. Hodit se to může v případě nehody nebo jiné situace, například když se vám udělá při cestování nevolno. Mezi nadstandardní služby patří osobní poradci, kteří vám kdykoliv pomohou třeba zamluvit pokoj v hotelu.

Opel Crossland X v detailech

Chcete se projet v novém Opelu Crossland X? Napište si o testovací jízdu

  • Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Zobrazit podrobnosti