Upravit stránku

Nový přírůstek v Olfin Car PALACE. Naše první dojmy z Peugeotu 5008

Peugeot svým zákazníkům dopřává nové a nové modely nejmodernějších luxusních vozů. Dbá na to, co si zrovna jeho příznivci žádají. Proto automobilka reaguje na současnou oblibu vozů typu SUV. K nám do Olfin Car PALACE přijel právě takový. Jde o nejnovější model 5008. Jako jedni z mála vám přinášíme jeho recenzi i s originálními fotografiemi.

Naše první dojmy z Peugeotu 5008

Chcete se projet ve zbrusu novém modelu Peugeot 5008? Rádi vám jej ukážeme a nabídneme vám nejlepší kombinaci výbavy. Stačí se objednat na testovací jízdu.

Perfektně vybavený elegán

Nová generace modelu 5008 pomalu opouští kategorii MPV (víceúčelové vozy) a tíhne spíše k vozům typu SUV. Nenabízí sice pohon 4×4, čímž se nejspíš milovníkům čistokrevných teréňáků příliš nezavděčí, je však ideální jako rodinné auto, vhodné i na delší cesty. Skvěle se cítí spíše v lehčím terénu a také ve městě se vám s ním bude jezdit velmi pohodlně. Proto bychom jej označili spíše jako crossover. K městu tíhne i výbava. Zatímco v minulých modelech jsme si k vozu mohli zvolit elektrokoloběžku do kufru, Peugeot 5008 nabízí možnost doplnění o jízdní elektrokolo s dojezdem až 30 km. Do většího města ideální!

Proč jej tedy výrobce označuje za SUV, i když se v těžkém terénu příliš neosvědčí? Nejspíš díky jeho tvarovému řešení. 5008 má velkou světlou výšku, kapota je umístěná vysoko a příď je ve vertikální pozici.

Co se týká designu vozu, jsme naprosto uchváceni. Řezané světlomety přední masky propůjčují vozu neotřelý vzhled a šmrnc. Jsou doplňkem vysoko položené chromované masky chladiče a pod nimi najdeme chytře vyřešené průduchy a mlhová světla zasazená v designové mřížce. I zadní část je velmi elegantní. Spodní část zadního okna lemuje leskle černý pás a zadní světla vytvářejí tři vrypy „lvích drápů“. Ty ve dne i v noci všechny okolní vozy upozorní, s kým mají tu čest.

Interiér stvořený k praktičnosti a pohodlí

Na prvním místě je samozřejmě důležité zmínit skvěle zvládnuté místo řidiče. 5008 se pyšní high-tech i-Cocpitem, ve kterém máte všechny důležité informace přímo na očích. Řidič má skvělý přehled o situaci venku, neboť je z levého místa krásný výhled. Ovládání všech prvků je intuitivní a naučí se s ním za pár chvil i ti, kdo nepatří zrovna mezi technické talenty.

Vnitřek vozu je jak dělaný pro rodinu. Interiér má rozvor 284 cm a je tak nejprostornějším vozem SUV segmentu C. K sezení si můžete navolit až sedm míst. Sedadla jdou pohodlně sklopit tak, že ve voze vznikne velmi praktické úložiště o objemu až 780 l. Sklopená sedadla je možné zapustit do podlahy, čímž vytvoříte rovnou plochu. To se hodí při dovolené, stěhování, nebo když máte opravdu velký nákup. Sedadla jsou navíc lehká, váží 11 kg, a tak je jednoduše z auta vyndáte. A když sklopíte i přední sedadlo, převezete dokonce náklad o délce až 3,2 m.

Za zmínku stojí tři samostatná zadní sedadla ve druhé řadě. Všechna mají stejnou šířku, takže žádný z cestujících nebude utiskovaný. Upravovat lze i prostor v kabině, a to nastavením délky sedadel. Skvělý je dostatečný prostor pro kolena. I při cestování na velkou dálku se budete cítit jako na pohovce. A pokud budete chtít, zvolíte si jeden z pěti různých úhlů sklonu.

Design interiéru zvládnul Peugeot také na jedničku. Vevnitř najdeme moderní a na pohled kvalitní materiály, chromované dekory a textilie. Pokud jste milovníkem luxusu, na přání je k dispozici i prvotřídní kůže. Interiér je krásně prosvícený, za což mohou velká okna a panoramatická otevíratelná střecha.

Chytré doplňky, které vám usnadní život

5008 je nejen krásný a elegantní, ale také praktický. Standardem se stává bezdotykové rychlé otevírání a zavírání víka kufru vsunutím nohy pod zadní nárazník. Svůj nový vůz můžete navíc vybavit o bohatou výbavu, například o zásuvky, kryt zavazadlového prostoru, roletky, háčky, držáky nápojů nebo stolečky u zadních sedadel. Úložné prostory jsou u takového vozu určitě potřeba, a tak jich Peugeot poschovával po celém interiéru celých 38 litrů.

Další doplňky, jako jsou pohodlná sedadla s vícebodovou masáží nebo inteligentní displej s celou řadou funkcí, jako je připojení k chytrému telefonu, způsobí, že se vám z vozu snad ani nebude chtít pryč.

Lehká jízda hodná lvího krále

Chytrou jízdu vám zajistí hlasová GPS navigace, která zobrazí například aktuální informace důležité pro řízení automobilu. Protože jde o lehčí vůz určený spíše do městského provozu, snadno se ovládá a je při jízdě obratný. Tomu napomáhá také jedinečná platfoma EMP2, díky které vůz dosahuje skvělého průměru otáčení. Vhodné je zmínit i akustický komfort. 5008 může být vybavený výkonnými motory BlueHDi, PureTech nebo THP se spotřebou 4,5-7,8 l. Automatická převodovka EAT6 bude třešničkou na dortu tohoto povedeného nováčka ve stáji Peugeot.

Pokochejte se dalšími fotografiemi Peugeot 5008

Napište si o testovací jízdu v působivém voze Peugeot 5008

  • Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Zobrazit podrobnosti