Upravit stránku

Opel Grandland X už je u nás v garáži. Prohlédněte si ho s námi

Mezi automotoristy se šušká, že Opel Grandland X bere vítr z plachet i evropskému autu roku od Peugeotu. A konkuruje dokonce Škodě Karoq. Na to jsme si museli posvítit! Proto hned, jak k nám tento zbrusu nový crossover dorazil, podívali jsme se mu pořádně na zoubek
Svezte se v novém Opelu Grandland X a prohlédněte si jej na vlastní oči. Doporučíme vám nejlepší kombinaci výbavy, přesně vám na míru. Stačí k nám přijít na testovací jízdu.
Opel Grandland X
Opel Grandland X

Významné spojení

Nejprve trochu té teorie, co že to je vlastně Grandland X za auto. Tento rok se na poli motoristiky stala velká věc. Automobilka Opel se přidala do giga koncernu PSA, a tak stojí po boku Citroënu, Peugeotu a dalších. To s sebou také přináší změny v konstrukcích vozů. Pro představu, příští Opel Corsa vyroste na stejném základu jako Peugeot 208 a  Peugeot 508 bude jako Opel Insignia. A dojde i k dalším alternativám. Proto právě na voze Grandland X vidíme, že jde o alternativu k vozu Peugeot 3008. Avšak velmi povedenou.

Působivá jednoduchost

Robustní kapota navazuje pevnou linií na přední blatníky. Styl má Grandland X konzervativnější, jednodušší a bez zbytečností, a tak u něj nenajdeme žádné výrazné výstřelky. Přesto jde o jeden z nejhezčích vozů tohoto segmentu. Celkový design spolu krásně hraje. Má hladké křivky a jemné detaily. Jde o automobil, za kterým se na ulici zaručeně otočíte. Jako poznávací znamení tohoto fešáka bychom mohli uvést nižší boční prosklení, které se na zádi proměňuje v čtyřúhelníkové okénko. Když přidáte doplňkovou výbavu, jako je panoramatická střecha, máte rázem neodolatelně krásný crossover.

Váš Grandland X bude ještě stylovější s doplňkovou výbavou, jako je panoramatická prosklená střecha, chytré přední LED světlomety nebo ergonomická sedadla.

Inteligentní prostor

Grandland X je plnohodnotným rodinným vozem, který pojme děti i se psem a bagáží na víkend. Má velkorysý vnitřní prostor, doplněný nejnovějšími technologiemi. V zavazadlovém prostoru najdeme dvojité dno a objem 514 litrů. Ten můžeme zvýšit až na 1 652 litrů po sklopení sedadel.

Kabina vsází na osvědčenou klasiku. Přístrojová deska je trochu podobná té z Opelu Insignia a najdeme na ní ručičkové hlavní přístroje, usazené v palubní desce. Opel se totiž vydal jinou než digitální cestou, a Crossland X proto má analogovou kapličku před řidičem. Na obrazovce infotainmentu IntelliLink 5.0 najdeme jen ta nejdůležitější tlačítka a panel klimatizace je přehledný.

Cestující v zadní řadě budou mít opravdový luxus. Jmenujme vyhřívání sedadel, USB přípojku a dostatek úložných přihrádek. Ochuzený není samozřejmě ani řidič, jehož sedadlo je ventilované a má AGR certifikát.

Jízda se vším komfortem

Co nás potěšilo na Grandland X nejvíc, je jízda. Při svezení jsme si povšimli uvolněného odpružení a plynulého zatáčení, které bylo přirozené a stabilní. Při běžných rychlostech je vůz pohotový a poddajný. Volant má průměr tak akorát velký, takže i při větších vzdálenostech bude řízení pohodlné.

Příjemným překvapením je i velmi dobré odhlučnění, kabina netrápí uši ani na velkých kolech a motor výrazněji registrujeme jen při rychlejším zrychlení. Malinko nás mrzí, že tentokrát Opel nechal pohon všech čtyř kol stranou, a tak má Grandland X pohon pouze předních kol. Jako rodinný vůz pro pohodlnou bezpečnou jízdu vám ale bude spolehlivým parťákem.

Buďte v bezpečí, ať už jste kdekoliv. Prémiová služba OnStar vám 24 hodin denně po celé Evropě nabízí například automatické hlášení nehody, nouzovou linku nebo asistenci ukradeného vozidla. Opel vám prostě kryje záda. 

Prohlédněte si fotografie Opel Grandland X

Svezeme vás v novém Opelu Grandland X, objednejte si u nás testovací jízdu

  • Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Zobrazit podrobnosti