Upravit stránku

Vyzkoušeli jsme Peugeot 3008, perfektně sladěné SUV s elegantními křivkami

Do sortimentu našich vozů právě přibyl slibný přírůstek. Nová generace Peugeot 3008 je dlouho očekávaná u mnoha motoristických fanoušků i prodejců. Dělá si totiž zálusk na to, stát se stěžejním vozem automobilky Peugeot.

Projeďte se v nejnovějším Peugeotu 3008

Svezte se i vy v nejnovějším modelu Peugeot. Ukážeme vám jeho jízdní vlastnosti a doporučíme nejlepší konfiguraci. Napište si o testovací jízdu, rádi vás uvidíme.

Inovativní interiér

Největším lákadlem, kterým se snaží Peugeot získat nové zájemce, je nový i-Cockpit, který nabyl řadu nových digitálních technologií. Má být konkurencí virtuálnímu kokpitu VW Group. Interaktivní interiér znamená především eliminaci ovladačů na středovém panelu a jejich zakomponování do dotykové obrazovky. I když se konkrétně tohoto kroku někteří obávali, nám se i při jízdě tablet snadno ovládá a reaguje svěže.

V digitálním i-Cockpitu máte snadný přístup ke klimatizaci, můžete jej připojit ke svému chytrému telefonu a dostanete se zde perfektně k mobilním aplikacím nebo k rádiu. Řidič si navíc může vybírat přímo na volantu z pěti režimů například navigaci, data z palubního počítače nebo parametry motoru, což nevyžaduje tolik pozornosti, jako sledování displeje. Navigace je ve formátu 3D – nabízí zobrazení budov i památek a přihlíží i k profilu terénu. Šikovnou navigaci tak řidič využije v terénu i ve městě.

Z místa řidiče vyzařuje luxus. Vaše smysly probudí například vícebodová masáž v sedadlech nebo parfémovaný osvěžovač vzduchu. Obklopují nás příjemné materiály, které doplňuje osvětlení jednotlivých prvků. Palubní deska je velmi přehledná a volant se nám při řízení drží příjemně.

A jak je na tom zbytek vozu? Prostor zadních sedadel je velkorysý, dělena jsou v poměru 60:40 a po sklopení vytvářejí rovnou podlahu. To se vám může hodit zejména při převážení delších předmětů. Po sklopení opěradla sedadla spolujezdce v přední řadě dokonce do vozu naložíte předměty dlouhé až 3 m.

Dominantní SUV 

Už na první pohled působí SUV 3008 majestátně. Jde o jeden z těch vozů, se kterými bychom se nebáli jet na hory s celou rodinou. Nový model však nabízí hlavně zážitky z řízení. Nová maska s mřížkou působí energicky. Stejně jako nás i vás jistě zaujmou chromované doplňky na blatnících a bocích, které autu dodávají šmrnc. Můžeme s klidným svědomím říct, že jde o jeden z nejhezčích vozů SUV, který se u nás v autosalonu kdy objevil.

Stylizace do SUV nám přijde přínosná a vozu propůjčuje výrazný charakterní design. Přední kapota je plochá, vůz má větší světlou výšku a profilované střešní lišty. Přesně, jako to mají už „dospělá“ SUV. Nový Peugeot 3008 je až o 100 kg lehčí než jeho předchůdce, i když je o něco větší. Jedním z důvodů úbytku na váze jsou hliníková ramena zavěšení nebo kapota a zadní víko z kvalitního plastu.

Jízda plná zážitků

I tento model značky Peugeot má ve své výbavě bezdotykové otevírání a zavírání víka pátých dveří. Stačí zahýbat nohou pod nárazníkem. Když máte plné ruce zavazadel nebo nákupu, jde o praktickou vychytávku.

Při řízení jsme vyzkoušeli také prvky bezpečnostní výbavy, jako je monitoring jízdních pruhů, detekce únavy řidiče a rozpoznávání dopravního značení. Myslíme si, že tuto výbavu bude mít zanedlouho snad každý vůz, protože opravdu usnadňuje jízdu. Řízení je mrštné a zároveň stabilní. Díky doplňkům řízení se ve voze cítíme opravdu bezpečně.

Prohlédněte si další fotografie Peugeotu 3008

1
2
3
4
5

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Zobrazit podrobnosti